Japán szerint Kína sorozatosan megsérti szuverenitásukat
Kisida Fumio japán miniszterelnök vasárnap ázsiai vezetőknek azt mondta, hogy Kína folyamatosan és egyre gyakrabban tesz olyan lépéseket, amelyek sértik Japán szuverenitását és fokozzák a feszültséget a térségben.
A Kambodzsában tartott kelet-ázsiai csúcstalálkozón felszólalva Kisida a Tajvani-szorosban a béke és stabilitás biztosítását fontosnak nevezte a regionális biztonság szempontjából, és “komoly aggodalmának” adott hangot az ujgur nép emberi jogi helyzete miatt – olvasható a japán külügyminisztérium közleményében, írja a Reuters.
“A Kelet-kínai-tengeren Kína folyamatos, egyre fokozódó, Japán szuverenitását sértő akciókat hajtott végre. Kína továbbá továbbra is olyan lépéseket tesz, amelyek fokozzák a regionális feszültséget a Dél-kínai-tengeren” – mondta Kisida a közlemény szerint a találkozón.
Kisida megjegyzései Joe Biden amerikai elnök megjegyzéseit követik, aki az ázsiai vezetők előtt hangsúlyozta a Tajvani-szorosban a béke fontosságát és a hajózás szabadságának biztosítását a Dél-kínai-tengeren.
Kisida megismételte, hogy Észak-Korea múlt hónap óta “rendkívül gyakori” ballisztikus rakétakilövései – köztük egy Japán fölött elrepült rakéta – “egyértelmű és komoly kihívást” jelentenek a nemzetközi közösséggel szemben, és ezért elfogadhatatlanok.
Kína tagadja az ujgurokkal, a nyugati Hszincsiang régióban élő, többségében muzulmán etnikai kisebbséggel szembeni bármilyen visszaélést, és kormányküldöttséget rendelt Genfbe, hogy szembeszálljon az ENSZ jogvédő hivatalának szerinte téves megállapításaival.
Kisida azért tartózkodik Kambodzsában, hogy részt vegyen a kelet-ázsiai csúcstalálkozón, amelyen a világgazdaság felét adó 18 ország vesz részt, köztük a három legnagyobb gazdaságú ország – az Egyesült Államok, Kína és Japán -, valamint a délkelet-ázsiai országok. Részt vesz az Indonéziában, Balin, a 20-as csoport kedden kezdődő csúcstalálkozóján is.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/12/a-kinai-amerikai-csucstalalkozo-elott-biden-meg-beszolt-kinanak/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A szegedi BYD-gyár építése közben bukkantak avar kori temetőre régészek
Lenyűgöző leletet találtak a Budavári Palota felújítása során régészek
Hamarosan a helyére emelik Budapest legújabb vasúti hídját
Ezért lehet a szonár hangja az utolsó, amit búvárkodás közben hallasz
Képek: Európát átszelve érkeznek Budapestre az új CAF villamosok
Így mentett meg két Nobel-díjat Hevesy György vegyész a náci megszállás alatt